Zabiegi z kwasem hialuronowym w Warszawskich gabinetach

Coraz bardziej popularne staje się modelowanie ust i owalu twarzy oraz likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym. Nie każdy salon kosmetyczny w Warszawie wykonuje ten zabieg, który musi być zrobiony przez kosmetologa – nie może go wykonać kosmetyczka. Warszawa jest jednak dużym miastem i można znaleźć tu dobry salon urody (swiaturody.com > Warszawa > kosmetyczka), w którym wykonywane się profesjonalnie tego typu usługi.

Zalety kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy (więcej informacji) jest naturalnym składnikiem występującym w organizmie, dlatego nie powoduje alergii. Cukier ten wiąże wodę w skórze powodując jej prawidłowe nawilżenie. Łączy ze sobą również włókna kolagenu i elastyny powodując prawidłowe napięcie skóry. Z wiekiem w organizmie znajduje się coraz mniej kwasu hialuronowego. Powstają wtedy zmarszczki, a skóra staje się mniej napięta to ma znaczny wpływ na zmienianie się owalu twarzy. Na początku powstają drobne zmarszczki, potem pogłębiają się linie mimiczne, by w końcu zmienić się w głębokie bruzdy.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Podczas zabiegu dostarcza się kwas usieciowany i nieusieciowany. Za pomocą pierwszego wypełnia się zmarszczki i usta oraz modeluje policzki i owal twarzy. Kwas usieciowany jest gęsty i utrzymuje się w skórze od 6 do 12 miesięcy. Natomiast kwas nieusieciowany stosuje się do nastrzykiwania twarzy w celu poprawy nawilżenia i jędrności. Za pomocą kwasu hialuronowego można poprawić stan nawilżenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Kwas pozwala wypełnić zmarszczki wokół oczu oraz fałdy wargowej i nosowej. Za jego pomocą można powiększyć i wymodelować kształt ust. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i laktacja, choroby zapalne i wirusowa skóry oraz choroby odpornościowe, autoimmunologiczne i choroby tkanki łącznej.

Jak wygląda zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. W przypadku zabiegu powiększania ust preferowane jest znieczulenie stomatologiczne. Po 20 minutach skóra jest całkowicie znieczulona i lekarz może rozpocząć zabieg. Kwas wprowadzany jest do skóry przy użyciu kaniuli – jest to długa igła, która omija naczynia i nerwy przez co nie powoduje powstawania siniaków. Po wprowadzeniu kwasu skóra jest delikatnie masowana i modelowana przez lekarza co ma na celu dokładne rozprowadzenie preparatu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekt natychmiastowy i spektakularny.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>