Rodzaje znieczuleń stosowane w toruńskich gabinetach dentystycznych

Większość ludzi boi się wizyt w gabinecie dentystycznym, co powoduje, że zwlekają i trafiają tam dopiero, gdy ząb boli już bardzo mocno. Leczenie wtedy jest bardziej skomplikowane, a bywa, że zęba nie da się już uratować. Lęk przed wizytą zazwyczaj jest spowodowany obawą przed dużym bólem. Obecnie w gabinetach stosuje się nowoczesne znieczulenia, skuteczne już w minimalnych dawkach. Bardzo ważne jest, aby rodzaj znieczulenia dobierał profesjonalny dentysta. Toruń to miasto, gdzie w gabinetach dentystycznych stosuje się komfortowe dla pacjenta znieczulenia. Aby znaleźć gabinet toruńskiego stomatologa, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: stomatolog Toruń.

Znieczulenie powierzchniowe w postaci żelu stosuje się przy niewielkich zabiegach, a także przed wkłuciem igły ze znieczuleniem właściwym, u pacjentów, którzy nie tolerują igieł. Znieczulenie wkłuwane jest podawane za pomocą igły i strzykawki, a powoduje ono odrętwienie policzka, języka i dziąsła. Znieczulenie przewodowe znieczula natomiast znaczną część nerwu znajdującego się blisko leczonego zęba i podawane jest zazwyczaj przy zabiegach na zębach w tylnej części żuchwy. Znieczulenie wśród-wiązadłowe pozwala na znieczulenie konkretnego zęba małą dawką preparatu. Znieczulenie prądem stosuje się przed znieczuleniem właściwym i zapobiega ono dyskomfortowi przy wprowadzaniu igły w dziąsło. Znieczulenie śródkostne prowadzi do głębokiego znieczulenia kości, zęba i szczęki.

Przed podaniem znieczulenia koniecznie należy uprzedzić lekarza o chorobach wątroby, układu oddechowego i układu krążenia. Dentysta zrezygnuje wtedy z zastosowania leku znieczulającego z adrenaliną, który mógłby w takim wypadku spowodować nawet zatrzymanie krążenia. Lekarz powinie zostać też poinformowany o lekarstwach, które są stale przyjmowane przez pacjenta. Niektóre z leków wchodzą w interakcję ze środkami znieczulającymi, co może spowodować omdlenie lub nawet utratę przytomności. Leki znieczulające, tak jak każde inne leki mogą spowodować uczulenie. Należy powiedzieć lekarzowi o ewentualnych uczuleniach, które wystąpiły w przeszłości po podaniu znieczulenia. Podczas podawania znieczulenia należy uważnie obserwować reakcję organizmu i niezwłocznie powiadomić lekarza, gdyby działo się coś dziwnego. Nawet drapanie w gardle, a później problemy z oddychaniem mogą sygnalizować wstrząs anafilaktyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>